Vitajte na stránkach filmového klubu Iskra Kežmarok
Dnes je 24.1.2020, staňte sa našimi fanúšikmi na facebooku
TOPlist


 

 

 

 

 
Zázrak
 
Dráma, Slovensko/Česká republika, 2013, 78 min, slovensky. 30. september 2013, 19:00
DCP 2D


Príbeh 15-ročnej Ely, ktorá sa dostane do polepšovne, túži milovať, no nie je jej to dovolené. Napriek všetkým zákazom sa rozhodne žiť naplno. Život však nie je to, čo chceme, ale to, čo práve žijeme. Niekedy je to trápenie a keď je najhoršie, vtedy treba veriť v zázrak.

Dievčatá majú štrnásť, pätnásť rokov a zažili viac ako väčšina dospelých. Záškoláctvo, úteky z domu, prostitúciu, drogy, život na ulici a osudové lásky, aj keď sú ešte deti. Majú neúplné rodiny a zbabrané životy… Takých ako ony sú polepšovne plné.

Ela má detskú tvár a telo, ktoré napriek veku pôsobí veľmi žensky. Prvý večer, keď ju matka privedie do polepšovne, sa musí postaviť na improvizované pódium a je podrobená tzv. verejnej spovedi. Zistíme, že mala tridsaťročného frajera Robyho, s ktorým sa stretávala a u ktorého po úteku z domu žila. Ela ho miluje, ale nemôže sa s ním kontaktovať. Počas silvestrovskej diskotéky sa rozhodne z polepšovne ujsť.

Réžia: Juraj Lehotský. Námet a scenár: Marek Leščák, Juraj Lehotský. Kamera: Noro Hudec, ASK. Strih: Marek Šulík. Zvuk: Marián Gregorovič, Peter Mazáček. Architekt: Juraj Fábry. Kostýmová výtvarníčka: Erika Gadus. Hrajú: Michaela Bendulová, Robert Roth, Venuša Kalejová, Lenka Habrunová, Kika Potočná, Žaneta Polhošová, Sandra Radičová, Dominika Kmeťová, Katarína Feldeková, Peter Slivovský, Ľudovít Kállay, Zuzana Struhárová, Ela Lehotská, Kamil Bartko, Andrej Ivan, Antonín Topercer, Juraj Ferko, Róbert Krajčík, Miroslav Tamajka.

 

CSFD.cz       Recenzia       Trailer      Potvrďte účasť na facebooku

>>> späť na ARCHÍV PREMIETANÍ >>>

 

 

 

      Oficiálne stránky filmového klubu Iskra Kežmarok,    web&design Boris Švirloch, Stanislav Griguš, Lukáš Fiolek    2011