Vitajte na stránkach filmového klubu Iskra Kežmarok
Dnes je 17.5.2021, staňte sa našimi fanúšikmi na facebooku
TOPlist


 

 

 

 

 
Vtedy na západe
Once Upon a Time in the West
Western/dráma, Taliansko/USA, 1968, 166 min,
v pôvodnom znení (anglicky) s českými titulkami.
14. október 2013, 19:00
DCP 2D


Podľa mnohých filmových kritikov je Vtedy na Západe najlepším westernom všetkých čias a tiež jedným z najlepších filmov v dejinách svetovej kinematografie. Pre všetkých milovníkov príbehov z divokého západu je učebnicovým príkladom toho, ako správne nakrútiť skvelý príbeh, ktorý je pre divákov fascinujúci aj mnoho rokov po premiére. Ide o dnes už kultový a v povedomí širokej verejenosti azda najznámejší western.

Prináša príbeh mlčanlivého muža zvaného Harmonika, ktorý prichádza do malého mestečka Flagstone na Juhozápade USA a hľadá muža menom Frank. Prečo, to nevieme. Jeho trpezlivá cesta za pomstou sa začne preplietať s príbehom mladej ženy, Jill, ktorá sa vymanila zo života v neworleanském bordeli, vydala sa za farmára Bretta McBaina a prichádza za ním na farmu Sweetwater. Po slede drsných udalostí sa stáva majiteľkou pôdy, ktorá je zdanlivo bezcenná. Len na prvý pohľad. Je to jediné miesto so zdrojom vody v kraji, o ktorú má záujem aj blížiaca sa stavba železnice. Miestny bandita Cheyenn je krivo obvinený z vrážd, ktoré nespáchal. Harmonika i Cheyenn majú každý svoje vlastné pohnútky, ale spoločne sa stávajú ochrancami Jill proti Frankovi.

Réžia: Sergio Leone. Scenár: Sergio Leone, Sergio Donati na námet Daria Argenta, Bernarda Bertolucciho a Sergia Leoneho. Kamera: Tonino Delli Colli. Strih: Nino Baragli. Výprava: Carlo Simi. Hudba: Ennio Morricone. Hrajú: Henry Fonda, Charles Bronson, Claudia Cardinale, Jason Robards, Frank Wolff, Gabriele Ferzetti, Keenan Wynn, Paolo Stoppa, a ďalší.

 

CSFD.cz       Recenzia       Trailer      Potvrďte účasť na facebooku

>>> späť na ARCHÍV PREMIETANÍ >>>

 

 

 

      Oficiálne stránky filmového klubu Iskra Kežmarok,    web&design Boris Švirloch, Stanislav Griguš, Lukáš Fiolek    2011