Vitajte na stránkach filmového klubu Iskra Kežmarok
Dnes je 17.5.2021, staňte sa našimi fanúšikmi na facebooku
TOPlist


 

 

 

 

 
Hlboko
Djúpið
Dráma, Island, 2012, 95 min, v pôvodnom znení (islandsky) s českými titulkami. 18. november 2013, 19:00
DCP 2D


V marci 1984 otriasla Islandom správa o šokujúcej udalosti. Po prudkej nečakanej búrke sa niekoľko kilometrov od pobrežia potopila rybárska loď s celou posádkou. Jeden jej člen však poprel všetky fyzikálne zákony a prežil. Guli strávil šesť hodín v ľadovom oceáne a celkom sám, bez pomoci doplával až k brehu islandského ostrova a prekonal strastiplnú cestu po pevnine cez pusté lávové pole. Lekári podrobili Guliho mnohým testom, no dodnes ostáva záhadou ako mohol taký nápor vydržať.

Silný a záhadný a pritom skutočný ľudský príbeh, ktorý sa stal na Islande legendou, inšpiroval slávneho islandského režiséra, scénáristu a herca k nakrúteniu filmu, ktorý prerozpráva celú nešťastnú udalosť a následnú mediálnu smršť. Na pozadí dobrodružného príbehu jednotlivca však rozvíja tému sily ľudskej vôle a koreňov odhodlania islanďanov prežiť v nehostinnej krajine za každú cenu.

Réžia: Baltasar Kormákur. Scenár: Baltasar Kormákur, Jón Atli Jónasson. Kamera: Bergsteinn Björgúlfsson. Strih: Sverrir Kristjánsson, Elísabet Ronaldsdóttir. Hudba: Ben Frost, Daníel Bjarnason. Hrajú: Ólafur Darri Ólafsson, Jóhann G. Jóhannsson, Þorbjörg Helga Þorgilsdóttir, Theodór Júlíusson, María Sigurðardóttir, Björn Thors a ďalší.
 

CSFD.cz       Recenzia       Trailer      Potvrďte účasť na facebooku

 

 

>>> späť na ARCHÍV PREMIETANÍ >>>

 

 

 

      Oficiálne stránky filmového klubu Iskra Kežmarok,    web&design Boris Švirloch, Stanislav Griguš, Lukáš Fiolek    2011