Vitajte na stránkach filmového klubu Iskra Kežmarok
Dnes je 17.5.2021, staňte sa našimi fanúšikmi na facebooku
TOPlist


 

 

 

 

 
Zamatoví teroristi
 
Dokument, Slovensko/Česko/Chorvátsko, 2013, 87 min, v pôvodnom znení (slovensky). 19. november 2013, 19:00
DCP 2D


za osobnej účasti jedného z režisérov Pavla Pekarčíka a jedného z troch hlavných predstaviteľov Františka Bednára

Tri príbehy o tenkej čiare medzi obranou a útokom, odvahou a náhodou, súčasnosťou a minulosťou, predstavou a skutočnosťou.

Dokumentárny film Zamatoví teroristi rozpráva príbehy troch romantických hrdinov, ktorí fyzicky žijú v prítomnosti, v spomienkach však stále bojujú s komunistickým režimom. Stana, Františka a Vladimíra spája gesto nesúhlasu s realitou 80. rokov, pretavené do podoby terorizmu. Všetci boli odsúdení za paragraf 93 – teror, aj keď nikoho nezabili, nikomu neublížili.

Jeden chcel na 1. mája v noci vyhodiť opustenú tribúnu do vzduchu, namiesto toho sa však opil a zaspal na mieste činu s plnými taškami výbušnín. Druhý chcel spáchať atentát na prezidenta Husáka, ale západná rozviedka sa na neho vykašlala. Tretí vyhadzoval do vzduchu stranícke vitríny. Vlastnou nešikovnosťou odsúdili svoje činy na večný neúspech. Na druhej strane tým, že sa nikdy naozaj nestali vrahmi, umožnili nám načúvať ich príbehom. A tie sú v prvom rade o láske.

Scenár a réžia: Pavol Pekarčík, Ivan Ostrochovský, Peter Kerekes. Kamera: Martin Kollár. Strih: Marek Šulík, Zuzana Cséplő. Zvuk: Tobiáš Potočný. Hudba: Marián Čurko. Produkcia: Juraj Baláž, Slavomír Královič, Albert Malinovský, Tereza Horská, Silvie Holovská.
 

CSFD.cz       Recenzia       Trailer      Potvrďte účasť na facebooku

 

 

>>> späť na ARCHÍV PREMIETANÍ >>>

 

 

 

      Oficiálne stránky filmového klubu Iskra Kežmarok,    web&design Boris Švirloch, Stanislav Griguš, Lukáš Fiolek    2011