Vitajte na stránkach filmového klubu Iskra Kežmarok
Dnes je 17.5.2021, staňte sa našimi fanúšikmi na facebooku
TOPlist


 

 

 

 

 
Pásmo krátkych filmov
Slovak Shorts I
 
2 animované/1 dokumentárny/1 hraný film, Slovensko/Česko, 2011 - 2013, 68 min,
v pôvodnom znení.
25. november 2013, 19:00
DCP 2D

Nový distribučný projekt Asociácie slovenských filmových klubov má za cieľ vytvoriť priestor na kontinuálnu prezentáciu slovenskej krátkometrážnej a stredometrážnej produkcie (hrané, animované, dokumentárne filmy). Mnohé zaujímavé krátkometrážne a stredometrážne filmy, ktoré vznikajú na VŠMU v Bratislave, na Akadémii umení v Banskej Bystrici, na FAMU, alebo na Technickej univerzite v Košiciach atď; alebo nezávislo produkované krátke filmy mladých tvorcov dostanú v tomto koncepčnom projekte plnohodnotný priestor na uvedenie v kinách a alternatívnych priestoroch určených na projekcie po celom Slovensku. Zámerom je uvádzanie jedného pásma ročne. Pôjde o selekciu toho najlepšieho, čo sa v tejto oblasti na Slovensku v období uplynulých 12 mesiacov nakrútilo (v prvom ročníku pôjde výnimočne o dlhšie obdobie)..

VÝSTAVA
Réžia: Andrej Kolenčík a Peter Begányi. Hraný film, SR, 2013, 30 min. Hrajú: Jan Budař, Dana Košická, Emil Lehota, Ján Slovák, Miro Krištofčák, Laco Gašpar, Tereza Lukšíková
Každodenná rutina zamestnancov, ktorí sa starajú o expozíciu vypchatých zvierat, sa nečakane naruší, keď im riaditeľka oznámi, že ich musí kvôli finančnej kríze prepustiť. Zo dňa na deň sa dokážu zmobilizovať a nečakane vykročiť zo svojho stereotypu. Cena divákov 20. MFF Febiofest.

tWINs
Réžia: Peter Budinský. Animovaný film, SR, 2011, FTF VŠMU, 6 min.
Magisterský film o siamských dvojičkách, ktoré spolu bojujú v ringu, či mimo neho. Pre svoje postihnutie musia zdieľať profesný, ale aj súkromný život. Každý z nich však vníma život z inej perspektívy. Twins je film o bratskej láske a o jej limitoch.

HVIEZDA
Réžia: Andrej Kolenčík. Dokumentárny film, 2012, SR, 20 min.
Príbeh obyčajného človeka, ktorému divadlo učarovalo natoľko, že sa aj napriek pokročilému veku rozhodol stať hercom. Ján Slovák, 55-ročný zvárač z Doprastavu, získal bez akýchkoľvek predchádzajúcich skúseností úlohu v divadelnej adaptácii najhoršieho filmu všetkých čias – sci-fi s názvom Plán 9 z vesmíru amerického režiséra Eda Wooda. V tej chvíli sa jeho veľká túžba stala skutočnosťou. Film bol zaradený do súťažnej sekcie Real People, Reel Drama na festivale Palm Springs a bol uvedený na 30 medzinárodných festivaloch, získal 3 hlavné ceny, 2 zvláštne uznania poroty.

PANDY
Réžia: Matúš Vizár. Animovaný film, 2012, SR/ČR, FAMU, 12 min.
Z evolučnej hry o životaschopné potomstvo vypadávajú druhy, ktoré o životnom údele, zdedenom po predkoch pochybujú. Film Pandy je príbehom najcennejšieho živočíšneho druhu, čiernobieleho a rozkošného symbolu komercializmu, rovnako ako záchrany prírody. Film bol s úspechom uvedený na MFF Cannes a uspel na treťom mieste v súťaži Cinéfondation, bol ďalej uvedený na uznávanom festivale animovaného filmu v Annecy a na AniFilm v Třeboni.

     Viac info / Potvrďte účasť na facebooku

 

 

 

>>> späť na ARCHÍV PREMIETANÍ >>>

 

 

 

      Oficiálne stránky filmového klubu Iskra Kežmarok,    web&design Boris Švirloch, Stanislav Griguš, Lukáš Fiolek    2011