Vitajte na stránkach filmového klubu Iskra Kežmarok
Dnes je 17.5.2021, staňte sa našimi fanúšikmi na facebooku
TOPlist


 

 

 

 

 
Nymfomanka II.
Nymphomaniac: Volume 2
Dráma, Dánsko/Nemecko/Francúzsko/Belgicko/Veľká Británia, 2013, 124 min, v pôvodnom znení (anglicky)
s českými titulkami.
24., 25.  február 2014, 19:00
DCP 2D


Nymfomanka je odvážny a poetický príbeh cesty jednej ženy od narodenia až do päťdesiatky, vyrozprávaný hlavnou postavou – nymfomankou Joe. V jeden zimný večer nájde šarmantný starý mládenec Seligman v uličke dobitú Joe. Vezme ju k sebe domov, ošetrí jej zranenia a ona mu zatiaľ v ôsmich košatých kapitolách vyrozpráva svoj príbeh.

Azda najočakávanejšia novinka jednej z najväčších súčasných režisérskych osobností – enfant terrible svetového filmu Larsa Von Triera vzbudzuje zvedavosť už dlho pred ohlásenou svetovou premiérou pre svoj avizovaný otvorený prístup k sexualite. Lars von Trier opäť posúva umelecké a filmové hranice.

Nymfomanka obsahuje množstvo sexuálne explicitných scén a záberov, ktoré sú síce pre kinodistribúciu neobvykle otvorené, ale rozhodne nie sú samoúčelné. Ide o komplexné dielo, ktoré životný príbeh Joe i ľudskú sexualitu ako takú vyobrazuje z mnohých strán. Okrem Trierovej hereckej múzy Charlotte Gainsbourg sa vo filme objavia aj ďalšie herecké osobnosti ako Stellan Skarsgård, Shia LaBeouf, Willem Dafoe, Jamie Bell, Udo Kier či Uma Thurman.

Nyfomanka je vyše štvorhodinové dielo rozdelené na dve časti a odohráva sa v ôsmich kapitolách: The Compleat Angler, Jerôme, Mrs. H, Delirium, The Little Organ School, The Eastern and the Western Church (The Silent Duck), The Mirror, The Gun.

Réžia: Lars von Trier. Scenár: Lars von Trier. Kamera: Manuel Alberto Claro. Strih: Molly Malene Stensgaard. Hrajú: Charlotte Gainsbourg, Stellan Skarsgård, Stacy Martin, Shia LaBeouf, Christian Slater, Uma Thurman, Jamie Bell, Willem Dafoe, Udo Kier, Jean-Marc Barr a ďalší.
 

CSFD.cz       Recenzia       Trailer      Potvrďte účasť na facebooku

>>> späť na ARCHÍV PREMIETANÍ >>>

 

 

 

      Oficiálne stránky filmového klubu Iskra Kežmarok,    web&design Boris Švirloch, Stanislav Griguš, Lukáš Fiolek    2011