Vitajte na stránkach filmového klubu Iskra Kežmarok
Dnes je 17.5.2021, staňte sa našimi fanúšikmi na facebooku
TOPlist


 

 

 

 

 
Zuzana Michnová
Jsem slavná tak akorát
Dokument, Česko, 2013, 94 min,
v pôvodnom znení (česky)
3. marec 2014, 19:00
DCP 2D


Celovečerný film Jsem slavná tak akorát režisérky Jitky Němcovej o hudobnej skladateľke, textárke a speváčke Zuzane Michnovej. Okrem iného hlavnej predstaviteľke skupiny Marsyas.

Jedna z najvýraznejších postáv českého folku a folk rocku. Narodila sa v Jihlave. Najprv chcela byť herečkou alebo maliarkou. Zatiaľčo s maliarskou paletou sa dôverne zoznámila len pri pózovaní pre fotografa, v niekoľkých českých filmoch (Pupendo, Šakalí léta) si zahrala epizodné roly.

Hlavnú rolu v jej vlastnom živote však hrá muzika. Od dvanástich rokov spievala v zbore, neskôr skúšala šťastie s tanečným orchestrom i rockovou skupinou. V roku 1971 vytvorila s banjistom a spevákom Jiřím Jeřábkom folkové duo, ktoré vzápätí rozšíril na trio vynikajúci, bluesovo cítiaci gitarista, spevák a hráč na fúkaciu harmoniku Petr Kalandra. V roku 1973 nahradil Jeřábka invenčný autor, gitarista a spevák Oskar Petr a začala sa písať história Marsyas. V roku 1986 vydala mimo Marsyas v spolupráci s Michalom Pavlíčkom sólový rockový album Rány. Do roku 2004 bola hlavnou postavou skupiny Marsyas, v súčasnej dobe vystupuje tiež s kapelou Petr Kalandra Memory Band. Píše nové texty.

Réžia: Jitka Němcová. Scenár: Jitka Němcová. Kamera: Diviš Marek. Strih: Jan Daňhel. Účinkujú: Zuzana Michnová, Michal Pavlíček, David Koller, Michael Kocáb, Iva Janžurová, Dagmar Veškrnová-Havlová, Vladimír Merta, Roman Holý, Matěj Ruppert, Jiří Macháček, Bolek Polívka, Vlasta Redl, Marek Eben, Jaroslav Hutka, Marek Brodský, Oskar Petr, Jiří Vondráček, Pavel Skála, Jan Hřebejk, Ondřej Hejma, Vladimír Mišík, Lenka Vopelková, Petr Srna atď.
 

CSFD.cz       Recenzia       Trailer      Potvrďte účasť na facebooku

>>> späť na ARCHÍV PREMIETANÍ >>>

 

 

 

      Oficiálne stránky filmového klubu Iskra Kežmarok,    web&design Boris Švirloch, Stanislav Griguš, Lukáš Fiolek    2011