Vitajte na stránkach filmového klubu Iskra Kežmarok
Dnes je 17.5.2021, staňte sa našimi fanúšikmi na facebooku
TOPlist


 

 

 

 

 
Ja tiež (Yo, también) film Španielsko, 2009, 103 min, v pôvodnom znení (španielsky) s českými titulkami. 13. jún 2011, 19:00

34-ročný Daniel je prvý Európan s Downovým syndrómom, ktorý vyštudoval univerzitu. Zamestná sa v Seville, na úrade sociálnych služieb, kde sa zoznámi s voľnomyšlienkárskou kolegyňou Laurou. Rýchlo sa skamarátia a priťahujú tým pozornosť kolegov i rodiny. Ich vzťah sa skomplikuje keď sa Daniel do Laury zamiluje. Obaja sú vo „svojich“ svetoch vydedencami, ale spoločne nájdu lásku a priateľstvo, aké predtým nepoznali. Snímku spoluprodukoval Julio Medem, ktorého k filmu viaže osobná životná skúsenosť. Postava Daniela je založená na skutočnom živote jeho hereckého - reálneho predstaviteľa Pabla Pinedu.

Réžia: Álvaro Pastor, Antonio Naharro. Scenár: Álvaro Pastor, Antonio Naharro. Kamera: Alfonso Postigo. Hudba: Guille Milkyway. Strih: Nino Martínez Sosa. Hrajú: Lola Dueñas (Laura), Pablo Pineda (Daniel), Antonio Naharro (Santi), Isabel García Lorca, Pedro Álvarez Ossorio (Danielovi rodičia), Consuelo Trujillo (Consuelo), Daniel Parejo (Pedro), Lourdes Naharro (Luisa), Catalina Lladó (Luisina matka Pilar), María Bravo (Reyes), Susana Monje (Nuria), Joaquín Perles (Pepe), Teresa Arbolí (Rocio), Ana Peregrina (Encarni), súbor Danza Mobile a ďalší.

Ocenenia: Strieborná mušľa pre najlepšiu herečku (L. Dueñas) a pre najlepšieho herca (P. Pineda) - MFF San Sebastián 2009; najlepšia herečka, najlepšia pôvodná pieseň (Yo también; Guille Milkyway) - Španielske výročné ceny Goya 2010.

CSFD.cz       Recenzia       Trailer      7 divákov


>>> späť na ARCHÍV PREMIETANÍ >>>

 

 

 

      Oficiálne stránky filmového klubu Iskra Kežmarok,    web&design Boris Švirloch, Stanislav Griguš, Lukáš Fiolek    2011