Vitajte na stránkach filmového klubu Iskra Kežmarok
Dnes je 23.1.2020, staňte sa našimi fanúšikmi na facebooku
TOPlist


 

 

 

 

 
Jako nikdy Psychologická dráma, Česko/Slovensko, 2013, 93 min, v pôvodnom znení (česky). 14. apríl 2014, 19:00
DCP 2D


„Ako nikdy“ znamená zároveň koniec života. Výtvarník Vladimír (Jiří Schmitzer) umiera. Dom v krásnej krajine je jeho posledné útočisko, smrť je nevyhnutná a on nechce umrieť v odcudzenej nemocnici. Dve ženy, ktoré pri jeho neľahkom umieraní asistujú, sú jeho súčasná partnerka Karla (Petra Špalková) - tridsaťpäťročná maliarka, bohémka, a bývalá milenka Jaruna (Taťjana Medvecká) - asi päťdesiatpäťročná vydatá zdravotná sestra. Táto trojica vedie márny boj so smrťou, bojujú sami so sebou a súčasne medzi sebou – čo prináša každému z nich určitú očistu.

Na začiatku filmu vidíme maliara Holasa, ako sa ešte pokúša kresliť, tvoriť, ako se zlostí, že už nemá silu. Netuší, že jeho energia začne miznúť ako voda v piesku, že všetko pôjde tak rýchlo. Okolnosti ho sťahujú do postele, ktorá bude smrteľná. Ešte sa párkrát nechá vytiahnuť pred dom, aby videl oheň, hviezdy… Dve ženy v jeho blízkosti sa k sebe postupne približujú. Sú rozdielne, ale vôbec im to nebráni sústrediť sa na to, čo je skutočne dôležité.

Réžia: Zdeňek Tyc. Námet: Markéta Bidlasová. Scenár: Markéta Bidlasová, Zdeněk Tyc. Kamera: Patrik Hoznauer. Strih: Vladimír Barák. Zvuk: Jan Čeněk. Hudba: Leoš Janáček, Zdeněk Král, kapela Kazety. Hrajú: Petra Špalková, Jiří Schmitzer, Taťjana Medvecká, Marek Němec, Jana Pidrmanová, Zdeněk Palusga, Marek Taclík, Luboš Veselý a ďalší.
 

CSFD.cz       Recenzia       Trailer      Potvrďte účasť na facebooku

>>> späť na ARCHÍV PREMIETANÍ >>>

 

 

 

      Oficiálne stránky filmového klubu Iskra Kežmarok,    web&design Boris Švirloch, Stanislav Griguš, Lukáš Fiolek    2011