Vitajte na stránkach filmového klubu Iskra Kežmarok
Dnes je 17.5.2021, staňte sa našimi fanúšikmi na facebooku
TOPlist


 

 

 

 

Veľké preteky
 
Komédia, Francúzsko, 2013, 98 min,
v pôvodnom znení (francúzsky) s českými titulkami
4. august 2014, 21:00
DVD


Rovnako ako milióny iných po celom svete je 40-ročný François Nouel nadšeným fanúšikom Tour de France. François trávi na bicykli toľko času, koľko sa len dá, bicykel je pre neho únikom z každodenného života.

V práci aj v súkromnom živote je obmedzovaný – jeho syn si myslí, že je smoliar, jeho manželka mu zas nadáva, že je zbabelec. Takže keď manželka v predvečer svojich narodenín zistí, že sa François dobrovoľne prihlásil do práce pre Tour, pohár pretečie, povie mu, že sa chce rozviesť a odíde aj so synom.

Následne François stretáva Rémi Pletinckxa, depresívneho bývalého športového manažéra, ktorý tiež prepadol životnej dezilúzii. François si však pod jeho vplyvom splní svoj detský sen – zúčastniť sa na Tour de France. Preteky sa začínajú zajtra. Ak sa do Paríža vyberie už teraz, dorazí tam skôr než všetci profesionálni pretekári.

Réžia: Laurent Tuel. Scenár: Romain Protat. Kamera: Gilles Porte. Strih: Antoine Vareille. Hudba: André Manoukian. Hrajú: Clovis Cornillac, Bouli Lanners, Ary Abittan, Bruno Lochet.
 

CSFD.cz       Recenzia       Trailer      Potvrďte účasť na facebooku

>>> späť na ARCHÍV PREMIETANÍ >>>

 

 

 

      Oficiálne stránky filmového klubu Iskra Kežmarok,    web&design Boris Švirloch, Stanislav Griguš, Lukáš Fiolek    2011