Vitajte na stránkach filmového klubu Iskra Kežmarok
Dnes je 17.5.2021, staňte sa našimi fanúšikmi na facebooku
TOPlist


 

 

 

 

 

Deti
 
Dráma, Slovensko/Česko, 2014, 100 min,
v pôvodnom znení (slovensky a maďarsky)
so slovenskými titulkami.
21. september 2014, 19:00
DCP 2D


exkluzívna predpremiéra za účasti tvorcov a hercov

Jedno dieťa s blikajúcou helmou, jeden útek z väzenia, jedno priateľstvo s kanárikom, jeden výlet k moru. Jeden film o vzťahu rodičov a detí.

Prvý hraný film oceňovaného dokumentaristu Jara Vojteka autenticky zobrazuje pokrivené rodinné vzťahy aj fakt, že s najbližšími sme si najbližší, aj keď to niekedy nezvládame.

Syn, Maratón, Kanárik, Otec – štyri poviedky, ktoré vytvárajú jeden pohľad na rôzne podoby vzťahu rodičov a detí. Či už ide o otca vyrovnávajúceho sa s nedostupným autistickým svetom svojho syna, mladého muža, ktorý nezvláda odlúčenie od rodiny, chlapca žijúceho s necitlivým otčimom, či zradenú ženu starajúcu sa o zomierajúceho otca, každá z postáv rieši svoju situáciu po svojom.

Návšteva ľudového liečiteľa, útek z väzenia, súťaž kanárikov, výlet k moru. Snažia sa od svojich problémov uniknúť alebo iba hľadajú cestu? Každá zo štyroch poviedok sa odohráva v inom ročnom období a navzájom vytvárajú vrstevnatú mozaiku vzťahov, v ktorých sa odrážajú nádeje, sklamania a nevyhnutné rozhodnutia. Platí v nich len jediná istota - že život nie je to, čo chceme, ale to, čo máme...

Réžia: Jaro Vojtek. Scenár: Marek Leščák. Kamera: Tomáš Stanek ASK. Hudba: Michal Nejtek. Strih: Maroš Šlapeta. Zvuk: Dušan Kozák. Pomocná réžia: Juraj Baláž. Produkcia: Martina Agricolová. Koproducent: Pavlína Kalandrová. Producent: Mátyás Prikler. Hrajú: Éva Bandor, János Gosztonyi, Vlado Zboroň, Roman Bubla, Martin Horváth, Richard Felix, Arnold Nagy a ďalší.
 

CSFD.cz       Webstránka       Trailer   Potvrďte účasť na facebookuu

>>> späť na ARCHÍV PREMIETANÍ >>>

 

 

 

      Oficiálne stránky filmového klubu Iskra Kežmarok