Vitajte na stránkach filmového klubu Iskra Kežmarok
Dnes je 17.5.2021, staňte sa našimi fanúšikmi na facebooku
TOPlist


 

 

 

 

O koňoch a ľuďoch
Hross í oss
 
Komediálna dráma, Island/Nemecko, 2013, 81 min, v pôvodnom znení (islandsky) s českými titulkami 1. október 2014, 19:00
DCP 2D


Keď sa ľudia správajú ako kone a kone ako ľudia.

O koňoch a ľuďoch je snímka, ktorá už dlhší čas v našich kinách chýbala: skutočný film o koňoch. Debut islandského režiséra Benedikta Erlingssona je veľkolepým príbehom vyrozprávaným z pohľadu koní. Aký vplyv majú ľudia na kone a kone na ľudí? Sú situácie a veci skutočne také, ako sa zdajú, keď sa na ne človek pozrie očami koňa?

Vtipný, nádherný a citlivý príbeh zasadený do čistej islandskej prírody získal už množstvo zaujímavých filmových ocenení, vrátane šiestich islandských filmových cien Edda (islandská obdoba Oscarov, v ktorej film zvíťazil v kategóriách režisér roka, scenár roka, herec roka, najlepší film, najlepšia kamera, najlepšie špeciálne efekty. Vo zvyšných kategóriách obdržal nominácie).

Kolbeinn miluje Solveig a Solveig miluje Kolbeinn, ale Kolbeinn miluje svoju prvotriednu kobylu, obľúbenú Gránu. Tá je však posadnutá žrebcom Brúnnom. Vernhardur miluje vodku a kôň Jarpur miluje Vernhardura, svojho pána. Grimur má vášeň pre starú konskú dopravu, ale Egill obdivuje iskrivé elektrické ploty. Prichádza jar a celá miestna komunita ich sleduje. To nemôže skončiť dobre...

Počas nakrúcania nebol žiadny kôň zranený a herci prežili. Otázkou však zostáva ich možná psychická ujma.

Réžia: Benedikt Erlingsson. Scenár: Benedikt Erlingsson. Kamera: Bergsteinn Björgúlfsson. Strih: David Alexander Corno. Hudba: David Thor Jonsson. Hrajú: Ingvar Eggert Sigurðsson, Charlotte Bøving, Maria Ellingsen, Steinn Ármann Magnússon, Helgi Björnsson.
 

CSFD.cz       Recenzia       Trailer   Potvrďte účasť na facebookuu

 

>>> späť na ARCHÍV PREMIETANÍ >>>

 

 

 

      Oficiálne stránky filmového klubu Iskra Kežmarok