Vitajte na stránkach filmového klubu Iskra Kežmarok
Dnes je 17.5.2021, staňte sa našimi fanúšikmi na facebooku
TOPlist


 

 

 

 

 

Pulp Fiction:
Historky z podsvetia
 
Dráma/krimi/triler, USA, 1994, 153 min, v pôvodnom znení (anglicky) s českými titulkami 6. október 2014, 19:00
DCP 2D


V kultovom diele 90. rokov zadefinoval Quentin Tarantino základné prvky svojej režisérskej poetiky a vytvoril mnohovrstevný filmový vesmír, ktorý si obľúbili rovnako nároční kritici na MFF Cannes, americkí akademici, intelektuáli i robotníci. Pulp Fiction je multižánrový opus plný fetišistických detailov a popkultúrnych odkazov.

Vincent Vega a Jules Winnfield sú dvaja nerozluční treťotriedni gangstri v službách obávaného Marsellusa Wallacea. Dostanú jednu veľmi delikátnu úlohu. Butch Coolidge je boxer, ktorého kariéra sa chýli ku koncu. Keďže v boxe neexistuje liga veteránov, bude sa jednoducho musieť zmieriť s tým, že už je out a prijať Marsellusovu lákavú ponuku - vziať prachy, prehrať v piatom kole a odletieť si užívať so svojou milovanou Fabienne na slnečný Karibik. Pumpkin a Honey Bunny sú párik amatérskych zlodejov a vylučovacou metódou prídu na to, že keď už sa neoplatí vykrádať banky, obchody s alkoholom a benzínové pumpy, najlepším terčom lúpeže je reštaurácia. Práve tá, v ktorej sedíte.

Tri na prvý pohľad nesúvisiace historky z krvavého podsvetia tvoria jeden príbeh plný štylizovaného násilia, drog, dnes už kultových dialógov, absurdných situácií a nečakaných dejových zvratov. Dokonale funguje ako napínavý film s inovatívnou príbehovou štruktúrou. Opäť na veľkom plátne vidieť tancovať Johna Travoltu s Umou Thurman, vypočuť si diskusiu na tému hamburgery u McDonalds, Big Kahuna Burger a Jack in the Box, či oduševnené kázanie o ceste Spravodlivého je nezabudnuteľným zážitkom.

Scenár a réžia: Quentin Tarantino. Kamera: Andrzej Sekula. Strih: Sally Menke. Hrajú: Tim Roth, Ammanda Plummer, John Travolta, Samuel L. Jackson, Bruce Willis, Ving Rhames, Uma Thurman, Maria de Medeiros, Harvey Keitl, Christopher Walken a ďalší.
 

CSFD.cz       Recenzia       Trailer   Potvrďte účasť na facebookuu

>>> späť na ARCHÍV PREMIETANÍ >>>

 

 

 

      Oficiálne stránky filmového klubu Iskra Kežmarok