Vitajte na stránkach filmového klubu Iskra Kežmarok
Dnes je 17.5.2021, staňte sa našimi fanúšikmi na facebooku
TOPlist


 

 

 

 

 

Prvý slovenský horor
 
Fiktívny dokument/komédia, Slovensko, 2014, 63 min, v pôvodnom znení (slovensky) 8. október 2014, 19:00
Bluray


za osobnej účasti režiséra, scenáristu a producenta Róberta Slováka

Tento film vznikol podľa skutočného príbehu producenta, ktorý sa snažil vyprodukovať prvý slovenský horor. Ale nepodarilo sa mu to. Toto je jeho tretí film o tom, prečo nedokončil ten prvý. Vlastne prvý bol nakoniec jeho druhý film, ktorý aj normálne dokončil. Čiže toto je jeho druhý film, nie tretí. Ale volá sa Prvý slovenský horor.

V paradokumente si Róbert Slovák, úspešný reklamný tvorca, zahral sám seba – producenta, ktorému sa nepodarilo vyprodukovať prvý slovenský horor Fabrika smrti. "Tento film ale nie je horor. Prepísal som reálne zážitky, tie naozaj zlé vynechal, tie vtipné dopísal. Je to viac komédia ako horor. Alebo taký paradokument. Hraný, keďže sa to celé prakticky nakrútilo nanovo. V niektorých momentoch divák netuší, či sa pozerá na skutočné situácie, alebo je to celé zahrané," hovorí Róbert Slovák.

Vo filme diváci uvidia, ako Róbert hľadal sponzorov a našiel naozaj svojských, ako sa pokúšal získať amerických koproducentov, ako sa snažil ušetriť, aj ako prišiel o titulnú skladbu a našiel si inú. Všetko je zrekonštruované s množstvom nadsázky a humoru. Aj najkontroverznejšia scéna, v ktorej producent navrhuje paralympionikom, aby si zahrali naporcované obete, sa zakladá na skutočnej udalosti: "Teraz už viem, že to bola blbosť, ale v čase, keď som sa snažil vyprodukovať skutočný horor a nemal som peniaze na rozhadzovanie, sa mi zdal nápad osloviť telesne postihnutých na to, aby hrali naporcované obete kanibala, celkom k veci. Áno, viem, že za to pôjdem minimálne do pekla," píše na svojom blogu Slovák.

Réžia: Róbert Slovák. Námet: Život Sám. Scenár: Róbert Slovák. Spolupráca na scenári: Lenka Slovák Bónová, Viktor Kamenický. Kamera: Viktor Kamenický. Strih: Viktor Kamenický. Vizuálne efekty (najmä to UFO) a titulky: Matej Chudada. Produkcia: Róbert Slovák. Zvuk: Lukáš Vavrinec. Účinkovali: Róbert Slovák (producent), Ludwig Bagin (recitátor, sponzori a všetky hlasy). Lucia Síposová (Lucia Síposová), Sáva Popovič (Sáva Popovič), Peter Graus (Peter Graus), Peter "Petko" Opet (Peter "Petko" Opet. Martin Kittner (Martin Kittner), Zuzanka Zázračná (Láska Nadpozemská), Tina Jamrichová (Tina Jamrichová), Lukáš Vavrinec (Blbečech), Matej Chudada (Ruka zlodeja ľadvinky). Pôvodný film: Táňa Pauhofová, Martin Pyco Raush, Kamil Kollárik, Peti Nádasdi, Patrik "Rytmus" Vrbovský, Marián Čekovský, Yudi Stranowski, Jan Antonín Duchoslav, Tina a Rudolf Fešák (Pes Pánboh).
 

CSFD.cz       Recenzia       Trailer   Potvrďte účasť na facebookuu

>>> späť na ARCHÍV PREMIETANÍ >>>

 

 

 

      Oficiálne stránky filmového klubu Iskra Kežmarok