Vitajte na stránkach filmového klubu Iskra Kežmarok
Dnes je 17.5.2021, staňte sa našimi fanúšikmi na facebooku
TOPlist


 

 

 

 

 

Ťažký deň
A Hard Day's Night
Hudobný dokument, Veľká Británia, 1964, 87 min, ČB, v pôvodnom znení (anglicky) so slovenskými titulkami. 20. október 2014, 19:00
DCP 2D


A Hard Day's Night je čiernobiely komediálny dokument z roku 1964, v ktorom Richard Lester zachytáva hviezdnych The Beatles - Johna Lennona, Paula McCartneyho, Georga Harrisona a Ringa Starra - v časoch najväčšej beatlemánie.

Scenár k filmu napísal Alun Owen a film prináša dva dni v živote kapely. Je považovaný za jeden z najlepších a najvplyvnejších hudobných dokumentov všetkých čias.

Owen strávil s beatlesákmi niekoľko dní. Sami mu vraj povedali, že majú dojem, že ich život „je vlak a izba a auto a izba a izba a izba...“. Túto vetu začujeme vo filme z úst McCartnehyho starého otca. Owen napísal scenár z pohľadu beatlesákov ako väzňov vlastnej slávy, vďaka čomu sa sled koncertov a nahrávanie v štúdiu stali pre nich trestom. Jeho scenár bol nominovaný na Oscara.

Réžia: Richard Lester. Scenár: Alun Owen. Kamera: Gilbert Taylor. Strih: John Jympson. Hudba: The Beatles, George Martin. Hrajú: John Lennon, Paul McCartney, George Harrison, Ringo Starr, Wifrid Brambell, Norman Rossington a ďalší.
 

CSFD.cz      Trailer   Potvrďte účasť na facebookuu

>>> späť na ARCHÍV PREMIETANÍ >>>

 

 

 

      Oficiálne stránky filmového klubu Iskra Kežmarok