Vitajte na stránkach filmového klubu Iskra Kežmarok
Dnes je 17.5.2021, staňte sa našimi fanúšikmi na facebooku
TOPlist


 

 

 

 

 
Je vysoký muž šťastný?
Is The Man Who is Tall Happy?
Dokument/animovaný, Francúzsko, 2013, 88 min, v pôvodnom znení (anglicky) s českými titulkami. 5. január 2015, 19:00
DCP 2D

Animovaná konverzácia s Noamom Chomskym.

Gondryho animovaný dialóg s lingvistom a politickým aktivistom obsahuje množstvo názorov a postrehov, ktoré striedajú spomienky na život. Vážnu tému vyvažujú rozličné otázky, kreslené vysvetlivky či komický francúzsky prízvuk.

Vo svojom novom hodinovom animovano-hranom dokumente o lingvistike spovedá Gondry amerického židovského filozofa Noama Chomskeho. Animácia je kreslená fixkami a údajne trvala dva roky. Na čiernom podklade sa plynule striedajú technicky jednoduché, ale komplikovane prepracované obrazy, doplnené textom.

Gondry nahral celý dokument zámerne v angličtine a práve jeho (ne)schopnosť vyjadrovať sa v tomto jazyku tvorí jednu z vtipných zložiek filmu. Živý, chvíľami veľmi spletitý, do značnej miery dojemný a v každom prípade veľmi ľudský dialóg s Noamom Chomskym – s jedným z najoriginálnejších a najvýznamnejších mysliteľov dnešných čias –, ale aj s obyčajným mužom, je vyobrazený prostredníctvom prirodzeného prúdu Gondryho kresieb.

Scenár, réžia, kamera, animácie, hudba: Michel Gondry. Strih: Sophie Reine, Adam M. Weber. Hrajú: Noam Chomsky, Michel Gondry.

Recenzia       CSFD.cz      Trailer   Potvrďte účasť na facebooku

>>> späť na ARCHÍV PREMIETANÍ >>>

 

 

 

      Oficiálne stránky filmového klubu Iskra Kežmarok