Vitajte na stránkach filmového klubu Iskra Kežmarok
Dnes je 17.5.2021, staňte sa našimi fanúšikmi na facebooku
TOPlist


 

 

 

 

 
Boj snežného pluhu s mafiou
Kraftidioten
Akčná komédia, Nórsko/Švédsko/Dánsko, 2014,
116 min, v pôvodnom znení (nórsky, švédsky)
s českými titulkami.
19. január 2015, 19:00
DCP 2D

Čierna pomsta na bielom.

Spojenie režiséra Hansa Petter Molanda, scenáristu Kima Fupz Aakesona a herca Stellana Skarsgårda je nielen zárukou festivalového úspechu, ale aj vynikajúcej filmovej zábavy. Obľúbená filmová trojica sa po úspešnom filme Správny chlap (2010) opäť dostala do Hlavnej súťaže MFF Berlín, kde bol ich nový film v roku 2014 nominovaný na Zlatého medveďa.

Čierna komédia s ironickým názvom Boj snežného pluhu s mafiou plná krvi, napätia a pomsty nadchne divákov
nielen nádherou nórskej krajiny, ale tiež prepracovaným scenárom, vynikajúcimi dialógmi a nezabudnuteľnými hereckými výkonmi. Filmová tvorba nórskeho režiséra, ktorý vyštudoval prestížnu Emersonovu univerzitu v Bostone, je žánrovo i tematicky rozmanitá. No pri výbere hercov sa spolieha na už osvedčené hviezdne esá ako je Tim Roth, Bruno Ganz alebo jeho dlhoročný priateľ
Stellan Skarsgård.

Nils sa so svojím snežným pluhom preháňa zasneženými cestami v okolí chladného nórskeho mestečka. Preráža cesty pre svojich spoluobčanov, čo považuje za veľmi zodpovednú prácu, ktorú ostatní dokážu náležite oceniť. Jedného dňa je dokonca menovaný za Občana roka, no zároveň sa v ten deň dozvie o smrti svojho syna. Predávkovanie drogami pre Nilsa nie je dôveryhodným vysvetlením, a tak vezme spravodlivosť do vlastných rúk. Vyhrať krvavý spor s mafiou nie je ľahké, ale Nils už nemá čo stratiť. Navyše má v zálohe oveľa silnejšie zbrane - mohutný stroj a šťastie začiatočníka.

Réžia: Hans Petter Moland. Scenár: Kim Fupz Aakeson. Kamera: Philip Øgaard. Strih: Jens Christian Fodstad. Hudba: Brian Batz, Kaspar Kaae, KåreVestrheim. Hrajú: StellanSkarsgård, Bruno Ganz, PålSverreHagen, Birgitte Hjort Sørensen, Anders Baasmo Christiansen, Gard B. Eidsvold.

Recenzia       CSFD.cz      Trailer   Potvrďte účasť na facebooku

>>> späť na ARCHÍV PREMIETANÍ >>>

 

 

 

      Oficiálne stránky filmového klubu Iskra Kežmarok