Vitajte na stránkach filmového klubu Iskra Kežmarok
Dnes je 17.5.2021, staňte sa našimi fanúšikmi na facebooku
TOPlist


 

 

 

 

 
Imaginárne lásky
(Les amours imaginaires)
film Kanada, 2010, 97 min, v pôvodnom znení s českými titulkami. 12. sep 2011, 19:00

Francis a Marie sú blízki priatelia. Jedného dňa sa zoznámia s Nicolasom, mladíkom z vidieka, ktorý práve pricestoval do mesta. Nasleduje jedna katastrofálna schôdzka za druhou. Bez ohľadu na to, či sa odohrajú v skutočnosti alebo len v predstavách, ani jedna nedopadne dobre a Francis i Marie sú čoraz posadnutejší predmetom ich túžob. Čím náruživejšie súperia o priazeň nového kamaráta, tým hlbšie trhliny jatria ich kedysi neotrasiteľné priateľstvo.
Imaginárne lásky, druhý film Xaviera Dolana, je štúdiou zaľúbenosti – sledujeme v ňom všetky štádiá typického milostného príbehu, na začiatku je zoznámenie a na konci slzy. Film na pozadí jednoduchej zápletky odhaľuje celú paletu fáz lásky a jej subjektívneho vnímania – rozpútané vášne, očakávanie, zmätok, poníženie a nakoniec samotu.
Dolan svojim špecifickým imaginatívnym štýlom čiastočne odkazuje k tvorbe Wong Kar-waia, čo sa prejavuje predovšetkým v magickej práci s hudbou a spomalenými zábermi. Film bol s úspechom uvedený v sekcii Un certain regard na MFF v Cannes 2010.

Réžia: Xavier Dolan. Scenár: Xavier Dolan. Kamera: Stéphanie Weber-Biron. Strih: Xavier Dolan. Hrajú: Monia Chokri (Marie), Niels Schneider (Nicolas), Xavier Dolan (Francis), Anne Dorval, Anne- Élisabeth Bosse a ďalší.

 

CSFD.cz       Recenzia       Trailer      23 divákov


>>> späť na ARCHÍV PREMIETANÍ >>>

 

 

 

      Oficiálne stránky filmového klubu Iskra Kežmarok,    web&design Boris Švirloch, Stanislav Griguš, Lukáš Fiolek    2011