Vitajte na stránkach filmového klubu Iskra Kežmarok
Dnes je 17.5.2021, staňte sa našimi fanúšikmi na facebooku
TOPlist


 

 

 

 

 

 
Zázraky
Le Meraviglie
Dráma, Taliansko/Švajčiarsko/Nemecko, 2014,
110 min, v pôvodnom znení (taliansky, francúzsky, nemecky) s českými titulkami
9. marec 2015, 19:00
DCP 2D


Druhý celovečerný film talentovanej talianskej režisérky, ktorá vyštudovala filozofiu, mal svetovú premiéru v Cannes a veľký ohlas zaznamenal aj na karlovarskom festivale. Vyniká neuveriteľnou autenticitou, empatiou a témou, v ktorej ponúka divákom portrét (nielen) talianskeho vidieka v uhladených, všetkým zrozumiteľných obrazoch.

Rozpráva príbeh dvanásťročnej Gelsominy, ktorá žije s rodičmi a troma mladšími sestrami na opustenom statku v Umbrii na talianskom vidieku. Otec drží rodinu bokom od nástrah moderného sveta a striktne presadzuje život v súlade s prírodou. Chov včiel a výroba prírodného medu sú pre rodinu jediným zdrojom obživy a krúti sa okolo neho všetok život. Pevné rodinné väzby sú však náhle narušené nakrúcaním televíznej reality show Zázraky vidieka, ktorá poblázni celý kraj.

Čiastočne autobiografický poetický film režisérky Alice Rohrwacher o rozpadávajúcom sa ideálom svete osciluje na hranici medzi realitou a snom. Film ukazuje, že tie najdôležitejšie veci bývajú zároveň tie najmenej nápadné. V snímke je veľmi zreteľná autorkina znalosť prostredia a v kombinácii s dôkladným hereckým obsadením a výkonmi, ktoré sa ani nedajú nazvať hraním v pravom zmysle slova, vnímame, ako postavy na plátne žijú a jednotlivé fragmenty rozprávania slúžia práve na zachytenie ich temperamentu, no aj okolitého sveta.

Scenár a réžia: Alice Rohrwacher. Strih: Marco Spoletini. Kamera: Hélène Louvart. Zvuk: Christophe Giovannoni. Hrajú: Alba Rohrwacher, Maria Alexandra Lungu, Sam Louwyck, Monica Bellucci, Sabine Timoteo, Agnese Graziani a ďalší.

Recenzia       CSFD.cz      Trailer   Potvrďte účasť na facebooku

 

 

>>> späť na ARCHÍV PREMIETANÍ >>>

 

 

 

      Oficiálne stránky filmového klubu Iskra Kežmarok