Vitajte na stránkach filmového klubu Iskra Kežmarok
Dnes je 17.5.2021, staňte sa našimi fanúšikmi na facebooku
TOPlist


 

 

 

 

 
Hľadanie Vivian Maier
Finding Vivian Maier
Dokument, USA, 2013, 83 min, v pôvodnom znení (anglicky, francúzsky) s českými titulkami. 30. marec 2015, 19:00
DCP 2D


Originálny poetický príbeh hľadania vlastnej identity je modernou poctou klasickej kinematografii 60. rokov.

Britský režisér poľského pôvodu, dvojnásobný držiteľ ceny BAFTA a už aj držiteľ Oscara Paweł Pawlikowski, sa s Idou vracia do krajiny svojho detstva.

Osemnásťročná novicka Anna sa onedlho stane mníškou, musí však naposledy navštíviť svoju jedinú žijúcu príbuznú Wandu, o ktorej existencii však doposiaľ netušila. Bývalá zapálená komunistka a sudkyňa v 50. rokoch posielala na smrť kňazov a iných odporcov režimu. Pawlikowski v jej postave čerpá z reálnych príbehov, predovšetkým z prípadov temne preslávenej „krvavej Heleny” – prokurátorky Heleny Wolinskej. Nečakané stretnutie nasmeruje mladú Annu na cestu za odkrytím rodinného tajomstva, ktoré sa osudovo týka jej vlastného života, jej pôvodu i pravého mena.

Čiernobiely film v klasickom obrazovom formáte 3:4, dokonale ladiaca vizuálna a zvuková zložka, skvelé herecké výkony s minimálnymi dialógmi, to všetko poskytuje divákom nevšedný umelecký zážitok v duchu veľkých diel klasickej kinematografie.

Scenár a réžia: John Maloof, Charlie Siskel. Kamera: John Maloof. Strih: Aaron Wickenden. Hudba: J. Ralph. Účinkujú: Vivian Maier, John Maloof, Daniel Arnaud a ďalší.
 

Recenzia       CSFD.cz      Trailer   Potvrďte účasť na facebooku

 

 

>>> späť na ARCHÍV PREMIETANÍ >>>

 

 

 

      Oficiálne stránky filmového klubu Iskra Kežmarok