Vitajte na stránkach filmového klubu Iskra Kežmarok
Dnes je 23.1.2020, staňte sa našimi fanúšikmi na facebooku
TOPlist


 

 

 

 

 
Dva dni, jedna noc
Deux jours, une nuit
Dráma, Belgicko/Francúzsko/Taliansko, 2014, 95 min, v pôvodnom znení (francúzsky) s českými titulkami. 27. apríl 2015, 19:00
DCP 2D

"Mimoriadne ľudský a silný príbeh z rúk majstrov filmového plátna."

Autorská režisérska dvojica bratov Dardennovcov už pravidelne každé tri roky prináša svojim divákom nové celovečerné filmy, za ktoré získava prestížne filmové ocenenia. Ich parketou sú sociálne drámy s tématikou rodiny, práce či hodnoty peňazí, ktoré sa vyznačujú prenikavým realizmom a vierohodnosťou, ale i úplnou absenciou filmovej hudby, dotvárajúcej atmosféru udalostí. Diváci se tak môžu nerušene sústrediť na bezchybné herecké výkony väčšinou neprofesionálnych či menej známych hercov.

Sandra pracuje v miestnej solárnej elektrárni a práve sa zotavuje z depresií, ktoré boli dôvodom jej častej absencie v práci. Vedenie spoločnosti ju chce prepustiť, ale finálne rozhodnutie necháva na jej kolegov, ktorí sa v prípade, že Sandra ostane v práci, musia zriecť svojej ročnej prémie. Sandra sa nevzdáva a počas dvoch dní a jednej noci sa zo všetkých síl snaží všetkých presvedčiť, aby rozhodli v jej prospech. Sandrina prosba je jednoduchá: "Neľutujte ma! Len sa skúste vžiť do mojej situácie."

Réžia: Jean-Pierre Dardenne, Luc Dardenne. Scenár: Jean-Pierre Dardenne, Luc Dardenne. Kamera: Alain Marcoen. Strih: Marie-Hélène Dozo. Hrajú: Marion Cotillard, Fabrizio Rongione, Pili Groyne, Simon Caudry.

Recenzia       CSFD.cz      Trailer   Potvrďte účasť na facebooku

 

>>> späť na ARCHÍV PREMIETANÍ >>>

 

 

 

      Oficiálne stránky filmového klubu Iskra Kežmarok