Vitajte na stránkach filmového klubu Iskra Kežmarok
Dnes je 17.5.2021, staňte sa našimi fanúšikmi na facebooku
TOPlist


 

 

 

 

 
Holub sedel na konári a premýšľal o živote
En duva satt på en gren och funderade på tillvaront
Komédia/dráma,Švédsko/Nórsko/Dánsko/
Francúzsko/Nemecko, 2014, 100 min, v pôvodnom znení (švédsky) s českými titulkami
4. máj 2015, 19:00
DCP 2D


Brilantne absurdné príbehy o ľudskom žití.

Ako moderná dvojica Don Quijote a Sancho Panza, tak Sam a Jonathan, dvaja obchodní cestujúci s drobnými čačkami, nás vezmú na kaleidoskopické potulky ľudskými túžbami. Na výlet, ktorý nám ukáže krásu jednotlivých momentov ľudského života, malichernosť druhých, humor i tragédiu, ktoré sa skrývajú vo vnútri každého z nás, majestátnosť života, ale i ľudské slabiny.

S panoramatickým výhľadom poukazuje holub zo svojej vtáčej perspektívy na ľudský stav. Operenec je ľuďmi ohromený - ich aktivitami, pochabosťami, pýchami a nervozitami, ktorým sa snaží porozumieť a pochopiť ich.

Holub sedel na konári a premýšľal o živote je tretím a zároveň záverečným filmom Anderssonovej trilógie o ľudskom bytí, v ktorej sa tvorca snažil vytvoriť napätie medzi banalitami a podstatnými vecami, medzi komickým a tragickým - ukázať protikladnosť a dynamickú povahu existencie, zatiaľ čo formuje myšlienku, že ľudský druh potenciálne smeruje k apokalypse, ale tiež že jej výsledok máme vo svojich rukách.


Réžia: Roy Andersson. Scenár: Roy Andersson. Kamera: István Borbás, Gergely Pálos. Hudba: Hani Jazzar, Gorm Sundberg. Hrajú: Nils Westblom, Holger Andersson, Ola Stensson, Lotti Törnros, Oscar Salomonsson, Jonas Gerholm, Viktor Gyllenberg, Roger Olsen Likvern, Mats Ryden.

Recenzia       CSFD.cz      Trailer   Potvrďte účasť na facebooku

 

>>> späť na ARCHÍV PREMIETANÍ >>>

 

 

 

      Oficiálne stránky filmového klubu Iskra Kežmarok