Vitajte na stránkach filmového klubu Iskra Kežmarok
Dnes je 17.5.2021, staňte sa našimi fanúšikmi na facebooku
TOPlist


 

 

 

 

 
Všetko, čo milujem
(Wszystko, co kocham)
Dráma, Poľsko, 2010, 95 min, v pôvodnom znení (poľsky) s titulkami. 3. okt 2011, 19:00

1981. Punk. Romantika. Leto. Rodičia. Kamoši. Škola. Láska. Cigareta. Skúšobňa v maringotke. Sex. Prvý koncert. Sloboda. Vojenčina. Voľnosť. Strach. Roztrhané rifle. Srdce. Mikrofón. Mamin strach. Zodpovednosť. Bozk. Žúrka na pláži. Hudba. Dospelosť. Nahí. Smiech. Gitara. Hnev. Bež! Roztrieskať watrburg!!!

V pobrežnom meste Krásne Jarno v Poľsku zakladá osemnásťročný Janek, syn námorného dôstojníka, v roku 1981 punkovú kapelu, aby mohol nahlas spievať o veciach preňho najdôležitejších. Jeho život napĺňa hudba a prvá veľká láska Basia, ale nič netrvá večne. Solidarność (Solidarita) bojuje za slobodu a demokraciu, v krajine rastie napätie. Komunisti tajne pripravujú vojnový stav. Vzbura mladých ľudí v priebehu politickej vravy sa môže rýchlo zmeniť na tragédiu. Konflikty s komisárom stanného práva a smrť milovaného človeka zmení všetko, čo je vo svete Janka.

Réžia: Jacek Borcuch. Scenár: Jacek Borcuch. Kamera: Michał Englert. Hudba: Daniel Bloom. Strih: Krzysztof Szpetmański, Agnieszka Glińska. Hrajú: Mateusz Kosciukiewicz, Andrzej Chyra, Zygmunt Malanowicz, Jakub Gierszal a iní.

 

CSFD.cz       Recenzia       Trailer      11 divákov


>>> späť na ARCHÍV PREMIETANÍ >>>

 

 

 

      Oficiálne stránky filmového klubu Iskra Kežmarok,    web&design Boris Švirloch, Stanislav Griguš, Lukáš Fiolek    2011