Vitajte na stránkach filmového klubu Iskra Kežmarok
Dnes je 17.5.2021, staňte sa našimi fanúšikmi na facebooku
TOPlist


 

 

 

 

 
Samba Komédia/dráma, Francúzsko, 2014, 120 min,
v pôvodnom znení (francúzsky) s českými titulkami
15. jún 2015, 19:00
DCP 2D


Samba sa do Francúzska prisťahoval pred desiatimi rokmi zo Senegalu. Pracuje načierno v rôznych zamestnaniach a dúfa, že čoskoro dostane povolenie na trvalý pobyt.

Jeho neradostná rutina sa zmení, keď stretne Alice – manažérku, ktorá trpí syndrómom vyhorenia a dobrovoľníckou prácou sa snaží dať svoj život späť dokopy. Rýchlo medzi nimi vznikne krehké puto. Ich vzťah sa však nestretáva s pochopením okolia: Sambov strýko synovca varuje, že ho žena opustí hneď, ako bude psychicky zase v poriadku a Alicini kolegovia jej zasa vyčítajú, že si od klienta neudržala profesionálny odstup.

Hoci dejová línia filmu naznačuje pochmúrnu sociálnu drámu, autori Olivier Nakache a Eric Toledano, ktorí nakrútili úspešnú snímku Nedotknuteľní, svoje rozprávania často okorenia humorom a iróniou. Problémy hlavného hrdinu Sambu nijak nezľahčujú, ale úspešne sa pritom vyhýbajú obvyklému žánrovému klišé.


Réžia a scenár: Olivier Nakache, Eric Toledano. Kamera: Stéphane Fontaine. Hudba: Ludovico Einaudi. Hrajú: Omar Sy, Charlotte Gainsbourg, Tahar Rahim, Izïa Higelin, Isaka Sawadogo a ďalší.
 

      CSFD.cz      Trailer   Potvrďte účasť na facebooku

>>> späť na ARCHÍV PREMIETANÍ >>>

 

 

 

      Oficiálne stránky filmového klubu Iskra Kežmarok