Vitajte na stránkach filmového klubu Iskra Kežmarok
Dnes je 17.5.2021, staňte sa našimi fanúšikmi na facebooku
TOPlist


 

 

 

 

 

 
Stále spolu
 
Dokument, Česko, 2014, 74 min,
v pôvodnom znení (česky)
29. jún 2015, 19:00
DCP 2D


Petr Mlčoch sa narodil ako mestský človek v byte na predmestí Plzne. Keď skončil strednú školu, išiel študovať kybernetiku na Karlovu univerzitu v Prahe. Jeho žena Simona vyrástla v Prahe a študovala český jazyk a históriu, tiež na Karlovej univerzite, a tu sa aj stretla s Petrom. Dnes sú spolu už 25 rokov, majú 9 detí, nemajú tečúcu vodu, kúpeľňu ani toaletu. Žijú v dome, ktorý si sami postavili na lúke v Šumave.

Stále spolu je silný dokumentárny príbeh rodiny, ktorá sa rozhodla žiť inak ako väčšina. Radšej sa spoliehajú na svoje vlastné zdroje, než by mali svoju slobodu obetovať civilizácii. Je príbehom ľudí, pre ktorých láska a náklonnosť znamená viac ako materiálne zabezpečenie. V čase konzumu a komfortu sa rozhodli pre opačný smer.

Je ich prístup utópiou, ktorá hraničí s masochizmom, alebo správna cesta ako žiť? Čo si o tom myslia ich deti? Aký je život s mužom, ktorý použil vlastnú rodinu na jeho experiment o živote?

Réžia: Eva Tomanová. Strih: Dominik Krutský, Krasimíra Velitchková. Produkcia: Jiří Konečný. Kamera: Petr Koblovský, Jiří Krejčík, Michal Vojkuvka, Patrik Balonek, Petr Mlčoch. Účinkujú: rodina Mlčochovcov: Petr, Simona, Dora, Kaspar, Prokop, Silvestr, Severín, Horymír, Perla, Irenej, Rosa.
 

   Recenzia     CSFD.cz      Trailer   Potvrďte účasť na facebooku

>>> späť na ARCHÍV PREMIETANÍ >>>

 

 

 

      Oficiálne stránky filmového klubu Iskra Kežmarok