Vitajte na stránkach filmového klubu Iskra Kežmarok
Dnes je 17.5.2021, staňte sa našimi fanúšikmi na facebooku
TOPlist


 

 

 

 

 

 
Nerada ruším
Undskyld Jeg Forstyrrer
Tragikomédia, Dánsko, 2012, 90 min,
v pôvodnom znení (dánsky) s českými titulkami
13. júl 2015, 19:00
DCP 2D


€urópske filmy za €uro

Komediálny príbeh krásnej, ale zmätenej mladej ženy Helene, ktorá sa podľa svojej matky narodila iba omylom.

Helene je mladé sympatické dievča s mierne výstredným správaním. V živote ju trápi len jedna vec: chcela by nájsť svojho biologického otca, ktorého v detstve nezažila. S matkiným miláčikom – psom – sa rozhodne túto situáciu riešiť. Svojho otca nikdy nevidela, keďže ten rodinu opustil ešte pred tým, ako prišla na svet. Helen sa však domnieva, že by ním mohol byť kedysi uznávaný divadelný režisér. Do jeho blízkosti sa jej napokon podarí preniknúť na základe série bizarných náhod a hlavne pomocou matkinho psa, v ktorého tieni dovtedy žila.

Jej hľadanie a veľké očakávania ju zavedú do kedysi slávneho, no dnes už schátraného, kodanského divadla plného zvláštnych existencií. Z bankrotu a tvorivej krízy môže skupinu divadelníkov vyviesť iba premiéra mierne uletenej hry, do ktorej je zhodou okolností zanagažovaný aj Helenin pes. Aj Helene však túži po malej role. Bude však musieť niečo obetovať…

Majstrovsky nakrútená štylizovaná komédia s citom pre atmosféru a skvelými hereckými výkonmi sa zaoberá hľadaním miesta v živote, a s dávkou čierneho humoru vtipne rozpráva príbeh plný absurdných situácií a neobvyklej lásky.

Réžia: Henrik Ruben Genz. Scenár: Maja Luhl Larson, Henrik Ruben Genz. Kamera: Sebastian Blenkov. Strih: Kasper Leick. Hudba: Roar Skau Olsen. Hrajú: Sara Hjort, Nicolas Bro, Soren Ostergaard, Lotte Andersen, Stine Stengade, Peter Gantzler.

 

CSFD.cz       Recenzia       Trailer      Potvrďte účasť na facebooku

>>> späť na ARCHÍV PREMIETANÍ >>>

 

 

 

      Oficiálne stránky filmového klubu Iskra Kežmarok