Vitajte na stránkach filmového klubu Iskra Kežmarok
Dnes je 17.5.2021, staňte sa našimi fanúšikmi na facebooku
TOPlist


 

 

 

 

 

Socialistický zombi mord Dokument, Slovensko, 2015, 65 min, slovensky 14. august 2015, 21:00
Blu-ray


Letné kino na hradn
om nádvorí

Predfilm:
Izolácia (Mária Rumanová, dokument, 18 min)

film osobne uvedie režisér Rastislav Blažek
v prípade nepriaznivého počasia v kine Iskra


Dve zväzáčky sa snažia prestrieľať cez školu zamorenú ich nakazenými zombie spolužiakmi.

Sovietsky tajný experiment, ktorý mal slúžiť na paralyzovanie armády imperialistického nepriateľa socializmu rozšírením agresívnej smrteľnej nákazy (kódové meno Zaraza), sa vymkol spod kontroly a musel byť ukončený. Vinou súdruha neznámeho vojaka sa zvyšná vzorka bojového plynu dostala pod falošným označením dymovníc do konvoja inváznych vojsk Varšavskej zmluvy smerujúceho na územie Slovenska.

O niekoľko rokov neskôr sa tento plyn použije pri rutinnom stredoškolskom brannom cvičení a nakazí nič netušiacich študentov. Malá skupinka žiakov bojuje o prežitie, ich jediným problémom však nie sú len agresívni nakazení spolužiaci, ale aj školník (bývalý dôstojník SPECNAZ), ktorý sa snaží za každú cenu zabrániť hroziacej medzinárodnej blamáži.

Za myšlienkou stála túžba spraviť zaujímavý dynamický akčný hororový film zo slovenského prostredia s odľahčenou dejovou líniou. Na tvorbe sa podieľali viacerí autori, ktorí sa zhodli na námete tohto filmu.

Réžia: Rastislav Blažek, Peter Čermák, Zuzana Paulini. Námet: Igor Kovács a Rastislav Blažek. Scenár: Rastislav Blažek, Peter Čermák, Zuzana Paulini, Igor Kovács. Kamera: Peter Čermák, Pavol Krchňák, Igor Kovács. Produkcia: Pavol Krchňák (Dark Stone), Roman Mališka (m-vision). Výroba: Dark Stone, m-vision, Tichý Dom. Hrajú: Denisa Rőtlingová (Hanka), Viktor Gschweng (Martin), Veronika Valentovičová (Marta, hlas Katka Hergottová), Boris Biťukov (školník), Tibor Zvonár (mäsiarov syn), Hanka Harenčárová (Barbora), Peter Lévay (Juro) a ďalší.

 

CSFD.cz       Recenzia         Trailer      Potvrďte účasť na facebooku

>>> späť na ARCHÍV PREMIETANÍ >>>

 

 

 

      Oficiálne stránky filmového klubu Iskra Kežmarok