Vitajte na stránkach filmového klubu Iskra Kežmarok
Dnes je 17.5.2021, staňte sa našimi fanúšikmi na facebooku
TOPlist


 

 

 

 

 
Fénix
Phoenix
Dráma, Nemecko, 2014, 98 min, v pôvodnom znení (nemecky) s českými titulkami 5. október 2015, 19:00
DCP 2D


Projekt 100 - 2015

Jún 1945. Domov do Berlína sa vracia zranená a zjazvená Nelly, ktorá prežila Osvienčim. Spoločnosť jej robí Lene, zamestnankyňa Židovskej agentúry, a Nellyina kamarátka z predvojnového obdobia. Nelly sa ešte úplne nezotavila po operácii tváre, a navzdory Leniným varovaniam sa vydáva hľadať svojho manžela Johnnyho, životnú lásku, ktorý ju odmietol opustiť a dlho ju chránil pred prenasledovaním nacistov.

Nellyina rodina zahynula počas holokaustu a Johnny je presvedčený, že neprežila ani jeho manželka. Keď ho Nelly konečne nájde, Johnny netuší, že ide o jeho manželku a vidí v nej len ženu, ktorá sa na Nelly podobá. Avšak v nádeji, že tak získa dedičstvo jej rodiny, navrhuje Nelly, aby na seba vzala identitu jeho zosnulej ženy. Nelly súhlasí a ujíma sa úlohy seba samej. Chce zistiť, či ju Johnny miloval, aj to, či ju zradil. A chce svoj niekdajší život späť.

Sugestívna snímka nemeckého režiséra Christiana Petzolda odkazuje ku klasickým filmom noir a jeho napätie postupne graduje prostredníctvom strhujúceho výkonu Niny Hoss.

Réžia: Christian Petzold. Scenár: Christian Petzold, Harun Farocki. Kamera: Hans Fromm. Hudba: Stefan Will. Strih: Bettina Böhler. Hrajú: Nina Hoss, Ronald Zehrfeld, Nina Kunzendorf a ďalší.
 

CSFD.cz     Recenzia      Trailer      Potvrďte účasť na facebooku

>>> späť na ARCHÍV PREMIETANÍ >>>

 

 

 

      Oficiálne stránky filmového klubu Iskra Kežmarok