Vitajte na stránkach filmového klubu Iskra Kežmarok
Dnes je 17.5.2021, staňte sa našimi fanúšikmi na facebooku
TOPlist


 

 

 

 

 
Okno do dvora
Rear window
Thriler, USA, 1954, 112 min, v pôvodnom znení (anglicky) s českými titulkami 12. október 2015, 19:00
DCP 2D


Projekt 100 - 2015

Jeden z vrcholov filmovej tvorby Alfreda Hitchcocka je rovnako strhujúcou cestou za odhalením vraždy, ako aj majstrovskou štúdiou voyeurizmu, ktorý s hlavným hrdinom zdieľa každý z fascinovaných divákov.

Okno do dvora je predstavením, ktoré nás okom kamery stavia na úroveň jeho protagonistu Jeffa Jeffriesa, ktorý je po úraze pripútaný na invalidný vozík a z nudy začne pozorovať svojich susedov. Stereotyp, vzrušenie, únava, tanec, túžba… a podivné udalosti za jedným z okien, ktoré Jeffa spolu s divákmi vrhnú do víru špekulácii a podozrení. Prišlo u Thorwaldovcov k vražde? A stane sa Jeffova netrpezlivá snúbenka nástrojom na jej vyriešenie?

Sugestívna snímka nemeckého režiséra Christiana Petzolda odkazuje ku klasickým filmom noir a jeho napätie postupne graduje prostredníctvom strhujúceho výkonu Niny Hoss.

Réžia: Alfred Hitchcock. Scenár: John Michael Hayes. Námet: Cornell Woolrich – poviedka It Had to Be Murder (1942). Kamera: Robert Burks. Strih: George Tomasini. Hudba: Franz Waxman. Hrajú: James Stewart, Grace Kelly, Wendell Corey, Thelma Ritter a ďalší.

CSFD.cz     Recenzia      Trailer      Potvrďte účasť na facebooku

 

>>> späť na ARCHÍV PREMIETANÍ >>>

 

 

 

      Oficiálne stránky filmového klubu Iskra Kežmarok