Vitajte na stránkach filmového klubu Iskra Kežmarok
Dnes je 27.9.2020, staňte sa našimi fanúšikmi na facebooku
TOPlist


 

 

 

 

 
Eva Nová
 
Dráma, Slovensko/Česko, 2015, 115 min,
v pôvodnom znení (slovensky).
13. január 2016, 19:00
DCP 2D


Každý si vraj zaslúži druhú šancu. Otázka je, či niekedy už nie je neskoro...

Príbeh ženy, ktorá bojuje o svojho syna. Pred rokmi ho opustila kvôli kariére. Dnes vychádza z protialkoholickej liečebne rozhodnutá napraviť niečo, na čo celé roky nemala odvahu.

Eva Nová (62) kedysi patrila medzi známych hercov socialistickej kinematografie. Na protialkoholickom liečení ju terapeuticky naformátovali, že život má zmysel, ale treba si usporiadať veci do poriadku. Eva má strach, či to zvládne, ale je odhodlaná zabojovať. Vracia sa do svojho malého bytu so starým plagátom, ktorý jej pripomína časy najväčšej slávy. Narýchlo uprace bordel a hneď vycestuje za rodinou.

Eva navštívi svojho syna, ktorý žije v malom meste, kam ho ešte ako dieťa odložila na výchovu k rodičom, pretože jej exmanžel, filmový režisér, si ho nechcel osvojiť. Syn Ďoďo (40) a jej staršia chorá sestra Maňka (70) ju odmietajú. Ďoďo ostro vypoklonkuje Evu z domu. Jeho matkou je Maňka, Ďoďo má svoju rodinu, manželku Helenu (37), deti a Eva k nim nepatrí. Stalo sa z nej hovno. Jediné, na čo bola dobrá, sú prachy a ani tie už neposiela.

Scenár a réžia: Marko Škop. Kamera: Ján Meliš. Strih: František Krähenbiel. Producent: Artileria. Koproducent: Sirius Films, RTVS, Filmpark production. Hrajú: Emília Vášáryová, Milan Ondrík, Anikó Vargová, Žofia Martišová a ďalší.
 

CSFD.cz      Recenzia      Trailer      Potvrďte účasť na facebooku

 

>>> späť na ARCHÍV PREMIETANÍ >>>

 

 

 

      Oficiálne stránky filmového klubu Iskra Kežmarok