Vitajte na stránkach filmového klubu Iskra Kežmarok
Dnes je 17.5.2021, staňte sa našimi fanúšikmi na facebooku
TOPlist


 

 

 

 

 
Osmdesát dopisů
 
Dráma, Česko, 2011, 75 min, v pôvodnom znení (česky). 30. jan 2012, 19:00Film Osmdesát dopisů vznikal na autobiografickom základe. Zdrojom je
pamäť syna – režiséra a zachovaná korešpondencia medzi rodičmi. Odohráva sa v Československu v roku 1987. Otec emigroval do Anglicka a matka sa so štrnásťročným synom za ním pokúša vysťahovať. Muž, žena, dieťa – i na diaľku sú stále spolu, ale násilné rozdelenie rodiny je nenormálny stav. Subjektom filmového vyjadrenia je chlapec, zjatrený pohľad bez nánosu skúsenosti, a zároveň iniciácie v priebehu jediného dňa – filmu. Je to deň, v ktorom chlapec nahliada do dospelosti a prekonáva strach. Jeho mama sa pohybuje v zostrenom dennom režime, v rozplánovaní dňa hodinu po hodine. Taká je jej bojová situácia. Práve je na ceste, syn ju na tej ceste dostihne, ale ona musí samostatne konať, aby spoločne dosiahli úplnosť.

Réžia: Václav Kadrnka. Scenár: Jiří Soukup, Václav Kadrnka. Kamera: Braňo Pažitka. Strih: Pavel Kolaja. Hrajú: Zuzana Lapčíková, Martin Pavluš.

 

CSFD.cz       Recenzia       Trailer      Potvrďte účasť na Facebooku


>>> späť na ARCHÍV PREMIETANÍ >>>

 

 

 

      Oficiálne stránky filmového klubu Iskra Kežmarok,    web&design Boris Švirloch, Stanislav Griguš, Lukáš Fiolek    2011