Vitajte na stránkach filmového klubu Iskra Kežmarok
Dnes je 17.5.2021, staňte sa našimi fanúšikmi na facebooku
TOPlist


 

 

 

 

 
Mr. Nice
 
Dráma/komédia, Veľká Británia, 2010, 121 min, v pôvodnom znení (anglicky) s českými titulkami. 16. feb 2012, 19:00


Film je založený na skutočnom príbehu Howarda Marksa, držiteľa diplomu z Oxfordu, ktorý sa stal v šesťdesiatych rokoch hlavným dovozcom marihuany vo Veľkej Británii. Podarilo sa mu uniknúť na čas väzeniu tým, že predstieral, že je agent MI6. Stal sa bojovníkom za legalizáciu marihuany, vďaka čomu sa objavil aj na kandidátke do parlamentu.

Počas 80. rokov mal Howard Marks 43 prezývok, 89 telefónnych liniek a 25 spoločností obchodujúcich po celom svete. Bary, nahrávacie štúdiá, banky v zahraničí. To všetko mu slúžilo na pranie špinavých peňazí z jeho kľúčovej činnosti - distribúcie drog. Marks začal obchodovať už počas štúdia filozofie na Oxfordskej univerzite a čoskoro presúval obrovské množstvo drog do Európy a Ameriky - v aparatúre rockovej kapely počas jej turné. Akademický život začal strácať čaro. Na vrchole svojej kariéry pašoval až tridsaťtonové zásielky z Pakistanu a Thajska do Ameriky a Kanady a mal kontakty so CIA, MI6, IRA a mafiou. Po mnohých rokoch a celosvetovom záťahu protidrogovej organizácie ho zatkli a odsúdili na 25 rokov väzenia vo federálnom nápravnom zariadení United States Federal Penitentiary, v Terre Haute, Indiane. V apríli 1995, po siedmich rokoch strávených vo väzení, ho podmienečne prepustili na slobodu.

Réžia, scenár, kamera, strih: Bernard Rose. Hudba: Philip Glass. Hrajú: Rhys Ifans, Chloë Sevigny, David Thewlis, Crispin Glover, Elsa Pataky.

 

CSFD.cz       Recenzia       Trailer      14 divákov


>>> späť na ARCHÍV PREMIETANÍ >>>

 

 

 

      Oficiálne stránky filmového klubu Iskra Kežmarok,    web&design Boris Švirloch, Stanislav Griguš, Lukáš Fiolek    2011