Vitajte na stránkach filmového klubu Iskra Kežmarok
Dnes je 17.5.2021, staňte sa našimi fanúšikmi na facebooku
TOPlist


 

 

 

 

 
Tri
Drei
Ľúbostný príbeh/komédia, Nemecko, 2010, 119 min, v pôvodnom znení (nemecky) s českými titulkami. 24. máj 2012, 19:00


Novinárka Hanna a architekt Simon tvoria úspešný pár žijúci v Berlíne v harmonickom zväzku, ktorý trvá už dvadsať rokov. Rôzne aférky, plánovanie dieťaťa a svadby, každodenné starosti i radosti mileneckého páru, to všetko majú za sebou. Až do okamihu, keď do ich života vstúpi atraktívny Adam. Problém je v tom, že Hanna ani Simon o svojich vzájomných citoch k Adamovi netušia.

Ľúbostný príbeh, v ktorom nechýba zmysel pre humor, nečakané zvraty a prekvapenia, je nakrútený s dynamikou a s citom pre výtvarnú stránku. Každá časť príbehu zapadá do dokonalej mozaiky, v ktorej sa osudy troch hlavných hrdinov spoja. Tom Tykwer aj vo svojom poslednom filme rieši svoju obľúbenú tému lásky, medziľudských vzťahov a dotýka sa nadčasových otázok života a smrti.

Réžia a scenár: Tom Tykwer. Kamera: Frank Griebe. Hudba: Reinhold Heil, Johnny Klimek, Gabriel Isaac Mounsey, Tom Tykwer. Strih: Mathilde Bonnefoy. Hrajú: Sophie Rois (Hanna), Sebastian Schipper (Simon), Devid Striesow (Adam), Annedore Kleist (Lotte), Angela Winkler (Hildegard), Alexander Hörbe (Dirk) a ďalší.

 

CSFD.cz       Recenzia       Trailer      Potvrďte účasť na Facebooku


>>> späť na ARCHÍV PREMIETANÍ >>>

 

 

 

      Oficiálne stránky filmového klubu Iskra Kežmarok,    web&design Boris Švirloch, Stanislav Griguš, Lukáš Fiolek    2011