Vitajte na stránkach filmového klubu Iskra Kežmarok
Dnes je 17.5.2021, staňte sa našimi fanúšikmi na facebooku
TOPlist


 

 

 

 

 
Príliš mladá noc
 
Dráma, Česká republika/Slovinsko, 2012, 65 min, v pôvodnom znení (česky). 25. jún 2012, 19:00


Príliš mladá noc prináša príbeh o dvoch dvanásťročných chlapcoch, ktorí sa deň po Silvestri náhodne ocitnú na zvláštnej oslave v byte mladej ženy a v spoločnosti dvoch dospelých mužov. Deti sa v byte zabudnú a prežívajú svoje prvé stretnutie s láskou a sexualitou, prestanú vnímať čas a neuvedomia si ani, že ich už doma hľadajú a možno po nich pátra aj polícia. Tento intímny a aktuálny príbeh autenticky, až surovo zobrazuje súčasné partnerské vzťahy, pričom nekompromisne odkrýva ich prázdnotu. Deti sa v tejto snímke dostávajú do situácií, pred ktorými by mali byť aspoň podľa našich spoločenských zvykov, práve naopak, chránené.

Film 27-ročného nádejného slovinského režiséra Olma Omerzu, absolventa pražskej FAMU, vznikol podľa pôvodného scenára Bruna Hájka, ktorý potom spoločne prepisovali v trojici s Jakubom Felcmanom. Statickú a mierne napätú atmosféru snímky, v ktorej sa dospelí i detskí hrdinovia sami priviedli do trápnej situácie a nevedia si s ňou rady, ocenili kritici i verejnosť. Na 62. Berlinale film prezentoval filmový producent Peter Rommel, dlhoročný producent veľmi úspešného nemeckého režiséra Andreasa Dresena (Láska na grile, Siedme nebo).

Réžia: Olmo Omerzu. Námet: Bruno Hájek. Scenár: Olmo Omerzu, Bruno Hájek, Jakub Felcman. Kamera: Lukáš Milota. Strih: Janka Vlčková. Zvuk: Ladislav Griener. Hrajú: Martin Pechlát, Natálie Řehořová, Jiří Černý, Vojtěch Machuta, Jan Vaši, Milan Mikulčík.

 

CSFD.cz       Recenzia       Trailer      8 divákov


>>> späť na ARCHÍV PREMIETANÍ >>>

 

 

 

      Oficiálne stránky filmového klubu Iskra Kežmarok,    web&design Boris Švirloch, Stanislav Griguš, Lukáš Fiolek    2011