Vitajte na stránkach filmového klubu Iskra Kežmarok
Dnes je 17.5.2021, staňte sa našimi fanúšikmi na facebooku
TOPlist


 

 

 

 

 
Zvonky šťastia
 
Dokumentárna komédia, Slovensko, 2012, 62 min, v pôvodnom znení (slovensky a rómsky) so slovenskými titulkami. 19. september 2012, 19:00


Mariena a Roman sú bratranec a sesternica. Napriek tomu, že majú každý svoju rodinu, deti a každodenný život, sú exotmi v osade, v ktorej žijú. Spája ich spoločná vášeň, ktorá má s každodenným životom málo spoločného – obdiv k speváckym hviezdam Karlovi Gottovi a Dare Rolins. Zbierajú a vymieňajú si výstrižky z bulvárnych časopisov, nacvičujú spoločne pesničky z repertoáru svojich idolov a prepožičiavajú si ich identity, pod ktorými ich už poznajú príbuzní aj susedia. Navzdory všetkým očakávaniam, Marienu ako Karla a Romana ako Darinku. Jedného dňa sa rozhodnú, že pre nich naspievajú obľúbený hit Zvonky šťastia a spolu s vlastným vidoklipom im ho pošlú na DVD. Týmto projektom ich sprevádzajú dokumentaristi Marek Šulík a Jana Bučka. Vzniká tak vzájomná hra, v ktorej sa vymieňajú role protagonistov a filmárov ale aj mediálnych hviezd a obyčajných ľudí zo sociálne slabších pomerov.

Scenár a réžia: Marek Šulík, Jana Bučka. Kamera: Štefan Bučka. Strih: Peter Kotrha. Nahrávanie zvuku: Jakub Fišer. Mix zvuku: Dušan Kozák. Asistenti réžie, zvuku, kamery: Tereza Michalová, Lena Kušnieriková. Producent: ŽUDRO, punkchart films, Rozhlas a televízia Slovenska. Hrajú: Mariena Mirgová, Roman Lacko, Adriana Lacková, Miro Čonka a obyvatelia osady Víťaz-Dolina.

 

CSFD.cz       Recenzia       Trailer       5 divákov

 

>>> späť na ARCHÍV PREMIETANÍ >>>

 

 

 

      Oficiálne stránky filmového klubu Iskra Kežmarok,    web&design Boris Švirloch, Stanislav Griguš, Lukáš Fiolek    2011