Vitajte na stránkach filmového klubu Iskra Kežmarok
Dnes je 17.5.2021, staňte sa našimi fanúšikmi na facebooku
TOPlist


 

 

 

 

 
Bunny a býk
(Bunny and the Bull)
 
Čierna komédia, Veľká Británia, 2009, 102 min, v pôvodnom znení (anglicky) s českými titulkami. 1. október 2012, 19:00


Roadmovie plné čierneho humoru od tvorcov kultového britského seriálu Mighty Boosh (2004 - 2007) je príbehom Stephena, ktorý nikdy nevychádza z bytu a spomína na cestu naprieč Európou, ktorú podnikol pred rokmi s kamarátom Bunnym. Stephen spomína a jeho byt sa zatiaľ premieňa na kulisy udalostí, na ktoré by najradšej zabudol.

Krajinou vzniknutou z fotografií a suvenírov sa znova vydáva z industriálneho poľského Sliezska až do španielskej Andalúzie v ústrety osudovému býkovi. Po ceste stretáva čudného sprievodcu po Poľskom národnom obuvníckom múzeu, Eloisu, ktorá im osudovo zasiahne do života, vypchatého medveďa, milovníka psov bez domova či bývalého toreadora Javiera..

Réžia: Paul King. Scenár: Paul King. Kamera: John Sorapure. Hudba: Oliver Ralfe, Ralfe Band. Strih: Mark Everson. Hrajú: Edward Hogg (Stephen Turnbull), Simon Farnaby (Bunny), Verónica Echegui (Eloisa), Richard Aoyade (kurátor v múzeu), Julian Barratt (Attila), Noel Fielding (Javier), Sylvia Syms (hoteliérka), James Fox (rozprávač) a ďalší..

 

CSFD.cz       Recenzia       Trailer       Potvrďte účasť na facebooku

 

>>> späť na ARCHÍV PREMIETANÍ >>>

 

 

 

      Oficiálne stránky filmového klubu Iskra Kežmarok,    web&design Boris Švirloch, Stanislav Griguš, Lukáš Fiolek    2011