Vitajte na stránkach filmového klubu Iskra Kežmarok
Dnes je 17.5.2021, staňte sa našimi fanúšikmi na facebooku
TOPlist


 

 

 

 

 
Parade
(Parada)
 
Komédia/dráma,Srbsko/Nemecko/ Maďarsko/Slovinsko/Chorvátsko, 2011, 115 min,v pôvodnom znení (srbsky) s českými titulkami. 4.,5. október 2012, 19:00


Kontroverzný film, ktorý vzbudil vlnu ohlasov a záujmu divákov i kritikov.

Radmilo a Mirko tvoria mladý a úspešný homosexuálny pár a boli by šťastní kdekoľvek - okrem Srbska. Snažia sa žiť diskrétne, ale každý deň trpia urážky od homofóbnej väčšiny. Mirko je aktivistom za práva gayov a jeho snom je zorganizovať prvý úspešný pochod Pride v Belehrade. Roku 2001 je jeho sen takmer "nesplniteľnou misiou", jeho pokus skončil krviprelievaním.

O desať rokov neskôr nie je situácia o nič lepšia - nacionalistickí a neonacistickí organizátori pripravujú ďalší masaker v prípade, že by sa opäť konal pochod gayov, polícia odmieta poskytnúť účastníkom ochranu. Radmilo - v snahe udržať si svojho priateľa a presadiť svoje zásady - je pripravený podniknúť zúfalé opatrenia..

Réžia: Srdjan Dragojevic. Scenár: Srdjan Dragojevic. Kamera: Dusan Jaksimovic. Strih: Petar Markovic. Hudba: Igor Perovic. Hrajú: Nikola Kojo, Milos Samolov, Hristina Popovic, Goran Jevtic, Goran Navojec, Dejan Acimovic.

 

CSFD.cz       Recenzia       Trailer       Potvrďte účasť na facebooku

 

>>> späť na ARCHÍV PREMIETANÍ >>>

 

 

 

      Oficiálne stránky filmového klubu Iskra Kežmarok,    web&design Boris Švirloch, Stanislav Griguš, Lukáš Fiolek    2011