Vitajte na stránkach filmového klubu Iskra Kežmarok
Dnes je 17.5.2021, staňte sa našimi fanúšikmi na facebooku
TOPlist


 

 

 

 

 

Až do mesta Aš
 
Dráma, Slovensko/Česko, 2012, 80 min,
v pôvodnom znení
(slovensky, česky, nemecky) s titulkami.
7. január 2013, 19:00
DCP 2D


Premiérové digitálne premietanie filmového klubu Iskra

Silný príbeh Dorotky z východného Slovenska, ktorá sa vplyvom vlastných životných rozhodnutí konfrontuje s realitou v najzápadnejšom kúte Čiech. Plná odhodlania a naivných dievčenských predstáv o novom živote nastupuje ako šička do malej továrne na česko-nemeckom pohraničí, v meste Aš.
Sem sa zbiehajú z oboch strán ľudia, ktorí niečo hľadajú. Dievčatá, ktoré prichádzajú robiť šičky do továrne, si chcú zabezpečiť dôstojný život a relatívne majetní Nemci lacnú zábavu. Všetko sa to mieša v akomsi Babylone jazykov a hodnôt, v ktorom sa búrajú prirodzené ľudské zábrany.

“Pre mňa bolo dôležité čo najautentickejšie zachytiť motivácie dievčaťa z tohto prostredia k drsným životným rozhodnutiam, ktoré sa na povrchu môžu javiť ako nemorálne.“ (autorka a režisérka Iveta Grófová)


Námet, scenár a réžia: Iveta Grófová. Spoluautor scenára a dramaturg: Marek Leščák. Kamera: Viera Bačíková. Asistent kamery, svetlá: Oto Vojtičko. Hudba: Matej Hlaváč. Zvuk: Tobias Potočný. Strih: Maroš Šlapeta. Vedúci výroby: Pavol Pekarčík. Producenti: Barbara Kipsová, Jiří Konečný, Ivan Ostrochovský. Hrajú: Dorota Billá, Silvia Halušicová, Robin Horký a ďalší.

Predfilm: Nad Kežmarkom vietor veje
(producent, kamera: Oto Vojtičko, animácia: Iveta Grófová).

 

CSFD.cz       Recenzia       Trailer      43 divákov

>>> späť na ARCHÍV PREMIETANÍ >>>

 

 

 

      Oficiálne stránky filmového klubu Iskra Kežmarok,    web&design Boris Švirloch, Stanislav Griguš, Lukáš Fiolek    2011