Vitajte na stránkach filmového klubu Iskra Kežmarok
Dnes je 17.5.2021, staňte sa našimi fanúšikmi na facebooku
TOPlist


 

 

 

 

 
Láska
(Amour)
 
Dráma, Francúzsko/Nemecko/Rakúsko, 2012, 125 min, v pôvodnom znení (francúzsky) s českými titulkami. 18. február 2013, 19:00
DCP 2D


Žijúca legenda svetového filmu prichádza s dielom o láske na sklonku života.

Najnovší film žijúcej legendy svetového filmu, výnimočného rakúskeho tvorcu Michaela Hanekeho, je jedným z divácky najúspešnejších európskych filmov minulého roka. Elegantná, pozitívna snímka o láske na sklonku života je nakrútená vo francúzskom znení a vyniesla Hanekemu už druhú Zlatú palmu (prvú získal v roku 2009 za film Biela stuha).

Tentokrát prichádza režisér s príbehom, v ktorom sa hlavné postavy (tradične George a Anne) – kultivovaní osemdesiatnici, učitelia hudby – ocitajú v okamihu ťažkej skúšky. Anne dostane porážku a jej okolie sa musí zmieriť s jej premenou. Už nič nie je ako predtým ani pre ich dcéru Evu (Isabelle Huppert). Pre mimoriadne subtílny film s témou lásky, ktorú skúša nevyhnutné starnutie, sa Hanekemu ešte podarilo získať slávneho Jeana-Louisa Trintignanta, ktorý je sám už niekoľko rokov na dôchodku. Láska je pokladaná za Hanekeho najláskavejší film.


Scenár a réžia: Michael Haneke. Kamera: Darius Khondji. Strih: Nadine Muse, Monika Willi. Hrajú: Jean-Louis Trintignant, Emannuelle Riva, Isabelle Huppert.

 

CSFD.cz       Recenzia       Trailer      Potvrďte účasť na facebooku

 

>>> späť na ARCHÍV PREMIETANÍ >>>

 

 

 

      Oficiálne stránky filmového klubu Iskra Kežmarok,    web&design Boris Švirloch, Stanislav Griguš, Lukáš Fiolek    2011