Vitajte na stránkach filmového klubu Iskra Kežmarok
Dnes je 17.5.2021, staňte sa našimi fanúšikmi na facebooku
TOPlist


 

 

 

 


 

 
Cézar musí zomrieť
(Cesare deve morire)
Dráma, Taliansko, 2012, 76 min, v pôvodnom znení (taliansky) s českými titulkami. 25. marec 2013, 19:00
DCP 2D


Shakespeare v rímskej väznici.

V prísne stráženej rímskej väznici Rebibbia predstupuje pred publikum skupina väzňov, aby odohrala klasickú tragédiu – Július Cézar Williama Shakespeara – o zavraždení samozvaného vládcu jeho odporcami, ktorí na začiatku patrili k jeho priateľom. Po silnom aplauze sa „herci“ vracajú do svojich ciel, aby si ďalej odpykávali mimoriadne tresty.

Víťazný film MFF Berlinale 2012 nie je len filmovým záznamom divadelnej inscenácie. V autentickom prostredí väznice – v tmavých celách, v úzkych chodbách a medzi dobre stráženými múrmi sa vďaka univerzálnemu Shakespearovmu jazyku prelínajú dávne intrigy, výhodné koalície i skutočné priateľstvá s životom miestnych väzňov, ktorí mali v mnohých prípadoch dočinenia s talianskou mafiou.

Réžia: Paolo a Vittorio Taviani. Scenár: P. a V. Taviani s použitím častí hry Július Cézar W. Shakespeara. Kamera: Simone Zampagni. Strih: Roberto Perpignani. Hudba: Giuliano Taviani, Carmelo Travia. Hrajú: Cosimo Rega, Salvatore Striano, Giovanni Arcuri, Antonio Frasca a ďalší.

 

CSFD.cz       Recenzia       Trailer      Potvrďte účasť na facebooku

 

 

>>> späť na ARCHÍV PREMIETANÍ >>>

 

 

 

      Oficiálne stránky filmového klubu Iskra Kežmarok,    web&design Boris Švirloch, Stanislav Griguš, Lukáš Fiolek    2011