Vitajte na stránkach filmového klubu Iskra Kežmarok
Dnes je 17.5.2021, staňte sa našimi fanúšikmi na facebooku
TOPlist


 

 

 

 


 
Anjelský podiel
(The Angels's Share)
Komédia, Veľká Británia, 2012, 106 min, v pôvodnom znení (anglicky) s českými titulkami. 22. apríl 2013, 19:00
DCP 2D

Horkosladká komédia nasiaknutá kvapkou pravej škótskej whisky.

Robbie má okolo dvadsať, je bez práce a s priateľkou Leonie čaká syna. Za napadnutie podobného mladíka je odsúdený na verejné práce. Rodina jeho frajerky ho navyše tiež nemá veľmi v láske. V tejto situácii sa však Robbie vynájde. Východisko nájde tam, kde by ho najmenej čakal – v škótskej whisky. Keď si Robbie odpracúva trest, zoznámi sa s partiou podarených existencií na čele s Rhinom, kleptomankou Mo a očarujúco tupým Albertom.

Vedúci tejto pracovnej skupiny, Harry, má vášeň pre whisky a keď všetkých zoberie na degustáciu ušľachtilého nápoja, Robbie v sebe objaví talent pre rozpoznávanie tých najjemnejších chutí. Keď sa ešte navyše dozvie, že sa chystá dražba náhodne objaveného súdka tej najlepšej whisky na svete, vycíti príležitosť, ako zabezpečiť seba a svoju rodinu raz a navždy.

Ken Loach nakrútil mimoriadne vydarenú komédiu v tej najlepšej britskej tradícii, no ostal pritom verný svojmu obľúbenému žánru sociálnej drámy. Výsledok je viac ako zaujímavý..

Réžia: Ken Loach. Scenár: Paul Laverty. Kamera: Robbie Ryan. Strih: Jonathan Morris. Hrajú: Paul Brannigan, John Henshaw, Gary Maitland, Jasmin Riggins, William Ruane, Roger Allam, Siobhan Reilly a ďalší.

 

CSFD.cz       Recenzia       Trailer      Potvrďte účasť na facebooku

 

 

 

>>> späť na ARCHÍV PREMIETANÍ >>>

 

 

 

      Oficiálne stránky filmového klubu Iskra Kežmarok,    web&design Boris Švirloch, Stanislav Griguš, Lukáš Fiolek    2011