Vitajte na stránkach filmového klubu Iskra Kežmarok
Dnes je 17.5.2021, staňte sa našimi fanúšikmi na facebooku
TOPlist


 

 

 

 


 

 
Šmejdi
 
Dokumentárny, Česká republika, 2013, 74 min, v pôvodnom znení (česky) 29. máj 2013, 17:00 a 19:00
DCP 2D

Manipulácia, nátlak, ponižovanie, agresia. Skryté kamery zachytili drsné pozadie predvádzacích akcií pre seniorov. Čo sa naozaj deje na populárnych zájazdoch s obedom zadarmo? Praktiky, z ktorých mrazí. Klamstvá a premyslená manipulácia, ktorej jediným cieľom je donútiť bezbranných starých ľudí k nákupu predražených produktov.

Seniori zo svojich biednych dôchodkov splácajú horibilné sumy za často nekvalitný tovar. Niektorí z nich sa dušujú, že už na žiadnu akciu nepôjdu, iní to nevydržia a idú znovu. Čo ich ženie? Zvedavosť? Samota? Alebo závislosť? Autorky tohto filmu rok v prestrojení navštevovali akcie, kde sa dôchodcom vymývajú mozgy a kde mladí ľudia nie sú vítaní.

Vedľa autentických záberov z predvádzacích akcií a výpovedí poškodených seniorov prináša dokument i pohľad psychologičky, právnika a ďalších odborníkov. Film tak po prvýkrát komplexne mapuje tento neslávny fenomén dnešnej doby.

Námet, scenár, réžia: Silvie Dymáková. Námet: Romana Mazalová. Strih: Silvie Dymáková, Tonička Janková. Kamera: Silvie Dymáková, Martin Konečný, Erik Knajfl. Zvuk: Vít Mazánek.

 

CSFD.cz       Recenzia       Trailer      Potvrďte účasť na facebooku

 

>>> späť na ARCHÍV PREMIETANÍ >>>

 

 

 

      Oficiálne stránky filmového klubu Iskra Kežmarok,    web&design Boris Švirloch, Stanislav Griguš, Lukáš Fiolek    2011